Logowanie

Aktualności

Wiślanka Grabie - Wisła Kraków II 4:7

• autor: masniak, 2015-07-23 06:50

W swoim drugim sparingu w okresie przygotowawczym Wiślance przyszło się zmierzyć z rezerwami Wisły Kraków i jak się okazało była to bardzo dobra lekcja poglądowa jak wiele pracy jeszcze czeka zespół z Grabia bo mimo, że klasa przeciwnika była wysoka to błędy popełnione przy niektórych golach nie miały prawa bytu zdarzyć się na poziomie okręgówki.

Wiślanka zaczęła mecz dość bojaźliwie wiele podań było niedokładnych i większość prób wyprowadzenia piłki z własnej połowy kończyła się stratą i groźną akcją Wisły ale to po stałym fragmencie gry a dokładnie rzucie rożnym wiślacy dobyli bramkę na 1:0. Wiślanka starała się odgryzać prowadzącym grę zawodnikom z Krakowa ale brakowało skuteczności lub ataki były przeprowadzane zbyt mała ilością zawodników o wiele skuteczniejsi byli goście, którzy w 37 minucie prowadzili już 4:0 i można było się obawiać wyniku dwucyfrowego ale wtedy obudził się Kmak, który dostał podanie od Górskiego w swoim stylu przepchnął obrońcę położył bramkarza i spokojnie skierował piłkę do pustej bramki miało to miejsce w 38 minucie meczu wynik do przerwy nie zmienił się tak więc goście schodzili z 3 bramkowa przewagą na przerwę.

W drugiej połowie na boisku pojawili się Zając i Sosin, którzy dość mocno ożywili akcje ofensywne gospodarzy i tak o to w 47 minucie Zięba zagrał prostopadle do Zająca ten minął bramkarza i dopełnił formalności lokując piłkę w pustej bramce, niestety odpowiedź gości była dość szybka i 5 minut później było 5:2 dla gości. Wiślanka w tym czasie też miała swoje okazje ale Zając ani Sosin nie potrafili w dogodnych sytuacjach pokonać bramkarza gości udało się to dopiero Zającowi w 61 minucie wykorzystując sytuacje sam na sam z golkiperem Wisły ale i tym razem zawodnicy z Grabia bardzo szybko otrzymali uderzenie kontrujące i tak minute później wynik na 6:3 podwyższył napastnik trzecioligowca w 75 minucie było już 7:3 a przy bramce duże znaczenie miało nieporozumienie Domonia z Techmańskim u tego drugiego było widać jeszcze formę wakacyjną i brak treningu(niedawno wrócił z wakacji). W 84 minucie hattricka ustrzelił bardzo aktywny tego dnia Zając i tak o to mecz zakończył się hokejowym wynikiem 7:4 na korzyść zawodników z Krakowa. Sparing mimo że rozgrywany w ciężkich warunkach na pewno spełnił swoje oczekiwania i dał lekcje poglądową nad czym jeszcze przez 2 tygodnie pozostałe do rozpoczęcia ligi muszą pracować zawodnicy z Grabia.

A już w sobotę kolejny sparing Wiślanka zmierzy się ze Skawinką mecz odbędzie się w Grabiu o godzinie 10.30 wszystkich chętnych zapraszamy na to spotkanie