Ciężka przeprawa w Proszowicach

• autor: masniak, 2015-05-18 07:01

Do meczu z Proszowianką drużyna Wiśłanki przystąpiła z jedną zmianą w składzie pauzującego za żółte kartki Anioła zmienił Kuba Dziedzic. Pierwsza połowa spotkania rozpoczęła się od ataków gospodarzy ale to Wiślanka już w 4 minucie mogła objąć prowadzenie, Leśniak przebił się lewą stroną zagrał w pole karne do Fedoruka ten zwiódł obrońce wstrzelił piłkę wzdłuż linii bramkowej ale niestety do przecięcia tego podania i skierowania piłki do siatki Maśnicy zabrakło centymetrów.

Ten kto myślał, że goście pójdą za ciosem bardzo się pomylił ponieważ Proszowianka zepchnęła gości do głębokiej defensywy, a próby ataków Wiślanki wyglądały bardzo nieporadnie i większość kończyła się tuż za połową boiska zawodnicy z Grabia w tej części spotkania razili bardzo dużą ilością niedokładnych podań w momencie próby wyprowadzenia akcji ofensywnych. Ogromna przewaga optyczna Proszowianki w pierwszej połowie nie miała w ogóle przełożenia na sytuacje bramkowe jedynie co można odnotować to strzał Macha po rzucie rożnym, który obronił bez problemów Techmański i akcja, która zakończyła się strzałem w boczną siatkę Wtorka tak więc do przerwy utrzymał sie wynik bezbramkowy.

Druga część spotkania mogła się rozpocząć szczęśliwie dla Proszowianki bo chwile po rozpoczęciu w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Mach ale przegrał pojedynek z Techmańskim gdy wydawało się że scenariusz z pierwszej połowy powtórzy się do głosu doszła Wiślanka przeprowadzając w 58 minucie zabójczą kontrę, Leśniak wraz z Zającem powalczyli przy linii bocznej o piłkę, którą w konsekwencji przejął ten pierwszy i popędził na bramkę Czarneckiego zagrał na środek pola karnego do Maśnicy i gdy wydawało się że napastnik gości musi uderzać z dogodnej sytuacji ten jednak odegrał piłkę do Fedoruka który strzałem kontrującym umieścił piłkę w siatce. Niestety dla WIślanki, a ku uciesze licznie zgromadzonych kibiców na wyrównanie Proszowianka czekała tylko do 64 minuty, piłkę przy wyprowadzeniu stracił Zając na rzecz T.Przeniosło ten zagrał do swojego brata Maćka który pognał z piłką w pole karne Wiślanki zagrał mocno wzdłuż bramki piłkę przejął Kołakowski i mimo ofiarnej interwencji obrońców umieścił futbolówkę pod samą poprzeczkę. Proszowianka po wyrównaniu wyniku starała się pójść za ciosem ale jej ataki skutecznie kasowali obrońcy Wiślanki, goście też szukali swojej szansy starając się przeprowadzić kontratak na miarę wygranej jednak ani jednym ani drugim nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoja korzyść i mecz zakończył się remisem czy sprawiedliwym niech ocenią Ci co widzieli spotkanie.

Proszowianka - Wiślanka Grabie1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Fedoruk 58, 1:1 Kołakowski 64.

Żółte kartki: Czarnecki, T.Przeniosło, Krówczyński - Zięba, Maśnica, Kmak

Proszowianka: - Czarnecki - T.Przeniosło, Głąbicki, Bienias, M.Bździuła - M.Przeniosło, Krówczyński, Wtorek, A.Przeniosło, Mach - Kołakowski(86 Dębski)

Wiślanka: - Techmański - Domoń, Dziedzic, Górski, Lebiest - Leśniak, Sołtys(85 Waś), Zięba, Fedoruk(69 Sosin) - Maśnica(73 Kmak), Żołnowski(46 Zając).