Zapowiedź XXI kolejki

• autor: masniak, 2015-04-17 07:12

Po środowym odrabianiu zaległości liga powraca do swojej normalnej kolejności a więc na tapecie mamy XXI kolejkę czyli wyjazd lekko rozpędzonej Wiślanki na bardzo trudny teren przy ulicy Wielickiej gdzie zmierzy się w niedziele o godzinie 11.00 z niekwestionowanym liderem Cracovią II.  Do tego spotkania zespół z Grabia przystąpi na pewno bez zbawiciela z ostatniej kolejki czyli kapitana Krzysztofa Zięby, który niestety pauzuje za przekroczenie limitu żółtych kartek z tego samego powodu nie będzie mógł wystąpić najlepszy strzelec drużyny Piotr Maśnica pod znakiem zapytania będzie stał występ znajdującego się ostatnio w znakomitej formie Łukasz Domonia, który w meczu z Iskrą przy wyskoku do piłki dostał łokciem w głowę i z rozciętą mocno skórą musiał zejść z boiska ale znając twardy charakter "Demona" jest duża szansa, że zdąży się zregenerować do niedzieli i będzie do dyspozycji trenera.

W pierwszym meczu obu drużyn mimo "terminu reprezentacyjnego" więc dużej szansy na przyjazd na mecz z Wiślanką paru "ligowców" do Grabia zawitała bardzo młoda drużyna Cracovii. Nie skończyło się to szczęśliwie dla Wiślanki zespół z Grabia poniósł porażkę 0:3 po bramkach Panka z rzutu karnego, Ceglarza i Surmy, który ustalił wynik w 90 minucie. Mecz mógł mieć trochę inny przebieg szczególnie w drugiej części spotkania, gdyby w 44 minucie na moment nie przestał dopływać tlen do głowy młodego bramkarza Wiślanki Cieśli, który zaczął się kiwać we własnym polu karnym i stracił piłkę na rzecz Szewczyka po czym na koniec wyciął go równo z trawą konsekwencje: "jedenastka"  na szczęście tylko żółta kartka i ustawienie meczu na drugą połowę dodajmy, że w pierwszej połowie Wiślanka często zagrażała bramce gości ale niestety brakowało skuteczności. Miejmy nadzieje, że w meczu wyjazdowym Wiślanka będzie się wystrzegać tak głupich błędów zachowa zimną krew, zaprezentuje solidną defensywę i pokusi się o małą niespodziankę, jaką na pewno będzie remis.

Wszystkich sympatyzujących z Wiślanka zapraszamy w niedzielę o godzinie 11.00 na boisko przy ulicy Wielickiej.

W pozostałych spotkaniach na uwagę zasługuje bardzo ważny mecz dla układu w dole tabeli do Libiąża zawita Jutrzenka i przy porażce osunie się na miejsce spadkowe. W Proszowicach powracająca na właściwy tor Proszowianka podejmie Karpaty, które w razie porażki znajdą się w bardzo trudnej sytuacji i staną się już teraz głównym kandydatem do spadku.