Raport: Juniorzy na plus, Sala z najlepszą frekwencją

• autor: redaktorwislanka, 2013-11-16 19:52

Wiślanka przystępowała do sezonu 2013/2014 jako beniaminek II ligi juniorów (Wieliczka). Zespół Pawła Kuka rundę jesienną może zaliczyć do udanych, choć gdyby nie wahania formy, to ekipa z Grabia mogłaby nawet wskoczyć na podium.

Drużyna zrobiła postęp, jeżeli chodzi o grę – przekonuje trener Kuk. – Niejednokrotnie potrafiliśmy zdominować rywali, stwarzając sobie dużo sytuacji strzeleckich. Tempo akcji z każdym meczem było na coraz wyższym poziomie.

Zaliczani do faworytów rozgrywek juniorzy z Gdowa przegrali w tym sezonie tylko raz… właśnie z Wiślanką. To spotkanie dobitnie pokazało, że w Grabiu jest grupa zawodników z potencjałem.

Pełny raport -> w dalszej części artykułu

Zespół Kuka wygrał m.in. w Czarnochowicach (4:1) oraz na własnym terenie z UKS-em Sygneczów (3:2), Wiarusami Igołomia (4:0) i Batorym Wola Batorska (6:1).

Wyniki drużyny były zadowalające, a jak z frekwencją na treningach? – Była dobra, aczkolwiek zawsze mogłaby być lepsza – z uśmiechem stwierdził szkoleniowiec juniorów. – Na szczególne wyróżnienie zasłużył kapitan Marcin Szeląg, który do momentu odniesienia poważnej kontuzji był na wszystkich zajęciach. Ponadto, gdy już nie mógł grać, i tak był na każdym meczu i wspierał kolegów.

Najlepszą frekwencją może pochwalić się Kacper Sala, który był obecny na 36 jednostkach (na 39 możliwych – mecze plus treningi).

Najwięcej bramek nastrzelał Łukasz Żak. Napastnik Wiślanki w 12 spotkaniach aż 19 razy kierował futbolówkę do siatki rywali.

Na koniec zapytaliśmy trenera Kuka, kto jego zdaniem zrobił największy postęp względem poprzedniego sezonu oraz kogo widziałby w najbliższej przyszłości w drużynie seniorów Wiślanki? – Tomasz Klimczyk, Damian Suder, Michał Sendorek i Kacper Sala zrobili bardzo duży postęp – wylicza szkoleniowiec. – Trzech zawodników jest wartych polecenia do zespołu seniorów. Są to Łukasz Żak, Przemysław Partyka oraz Rafał Miśkowiec.

Szóste miejsce w tabeli, 25 punktów na koncie, ważne zwycięstwo z Gdovią, solidna praca i niezła frekwencja na treningach – tak w skrócie można podsumować rundę jesienną w wykonaniu juniorów Wiślanki.

Skład, wyniki i inne podstawowe informacje znajdą Państwo w zakładce „Drużyny młodzieżowe”.

PS Za tydzień czas na podsumowanie gry trampkarzy. Serdecznie zapraszamy.