Logowanie

Aktualności

Nokaut Pcimianki, Wiślanka mistrzem rundy jesiennej

• autor: redaktorwislanka, 2013-11-12 09:22

Zespół Wiślanki postawił pierwszy duży krok w stronę awansu do IV ligi. Podopieczni trenera Jacka Mroza w bardzo dobrym stylu pokonali na własnym boisku Pcimiankę Pcim 4:0 i przerwę zimową spędzą na pozycji lidera.

Do 25. minuty gra była wyrównana, a Łukasz Techmański i Konrad Kipek mieli naprawdę sporo pracy. Wśród piłkarzy gości brylował Piotr Muniak, który stwarzał duże zagrożenie po swoich rzutach wolnych i rożnych. W 20. minucie pomocnik Pcimianki zagrał z kornera do Damiana Salawy, a ten w dogodnej sytuacji przestrzelił. Chwilę wcześniej, po uderzeniu zza pola karnego Grzegorza Anioła, Kipek popisał się piękną robinsonadą.

Wiślanka Grabie - Pcimianka Pcim 4:0 (3:0)

Pełna relacja-> w dalszej części newsa

Między 31. a 35. minutą Wiślanka… znokautowała zespół z Pcimia trzema ciosami. Na sam początek Piotr Maśnica wykorzystał dokładne dośrodkowanie z prawej strony Pawła Kuka. Następnie, po rzucie rożnym Maśnicy, Kipek wypiąstkował sobie piłkę do własnej bramki. Niemal identycznie zachował się łotewski golkiper Górnika Zabrze w piątkowym meczu z Wisłą Kraków. Po zagraniu Łukasza Garguły Pavels Steinbors tak niefortunnie łapał futbolówkę, że ta znalazła się w siatce gospodarzy.

Na 3:0 podwyższył Maśnica, a asystę przy tym trafieniu zaliczył Rafał Kmak (solowy rajd i sprytne podanie do kolegi z zespołu).

Po zmianie stron dominacja lidera z Grabia nie podlegała dyskusji. Sam Mariusz Warmuz mógł ze spokojem ustrzelić hat-tricka. Swoje okazje mieli ponadto Krzysztof Zięba (zmienił w przerwie narzekającego na uraz Maśnicę), Jakub Dziedzic, Karol Gołda oraz Kmak. Pcimianka próbowała zaliczyć choćby honorowe trafienie, ale tego dnia defensywa gospodarzy stanowiła monolit. W doliczonym czasie gry, po rzucie rożnym Zięby, Anioł ustalił wynik sobotniego spotkania.

Zawodnicy, sztab szkoleniowy i działacze Wiślanki wykonali w rundzie jesiennej kawał dobrej roboty. Teraz zapewne czas na zasłużony odpoczynek, a następnie sumienne przygotowania do piłkarskiej wiosny.

Wiślanka Grabie – Pcimianka Pcim 4:0 (3:0)

Bramki: Maśnica 31, 35, Kipek 33 (samobójcza), Anioł 90

Żółte kartki (W): Maśnica, Dziedzic

Widzów: 70

Wiślanka: Techmański – Waś, Gołda, Anioł, Domoń – Kuk (64. Leśniak), Dziedzic (87. Kacprzak), Rozwadowski (71. Gaudyn), Kmak – Maśnica (46. Zięba), Warmuz.