Wiślanka w szponach Orła, cenny gol Warmuza

• autor: redaktorwislanka, 2013-11-06 08:20

Po raz drugi z rzędu lider z Grabia remisuje mecz, w którym był faworytem, a  przy mniejszej dozie szczęścia mógł to spotkanie nawet przegrać. Bez Krzysztofa Zięby i Łukasza Domonia, ale z Mariuszem Warmuzem i Łukaszem Techmańskim w składzie Wiślanka zdobyła punkt w Myślenicach.

Pierwsza połowa należała do gospodarzy. Piłkarze Orła wyszli na prowadzenie w 21. minucie, a do siatki rywali trafił Grzegorz Bałucki. Napastnik myśleniczan otrzymał dobre podanie od Dariusza Ślusarza i ładnym strzałem zmusił do kapitulacji Techmańskiego.

Golkiper Wiślanki w wyżej opisanej sytuacji nie miał szans na udaną interwencję, ale za to przy kolejnych okazjach gospodarzy wychodził obronną ręką. Tak było przed przerwą i w samej końcówce meczu.

Orzeł Myślenice Wiślanka Grabie 1:1 (1:0)

Pełna relacja -> w dalszej części artykułu

Od  46. do 75. minuty lider tabeli zupełnie zmienił obliczę (zapewne po cennych wskazówkach trenera Jacka Mroza), zagrał o wiele lepiej w ofensywie, czego efektem był wyrównujący gol. Po zespołowej akcji Rafał Kmak dośrodkował wprost na głowę Mariusza Warmuza, a ten pewnie umieścił futbolówkę w bramce Marka Pajki. Wiślanka przeważała, choć po chwili Techmański w świetnym stylu wygrał pojedynek sam na sam z napastnikiem Orła.

Można gdybać, jakim rezultatem zakończyłoby się to spotkanie, gdyby w 75. minucie pomocnik gości, Artur Kordyl, nie zobaczył drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartki. Zapewne Wiślanka mogłaby zwyciężyć, ale fakty są takie, że grający w przewadze Orzeł był w końcówce meczu bliski zgarnięcia kompletu punktów.

Gospodarzom zabrakło jednak precyzji (m.in. Rafałowi Kańskiemu), a ponadto bardzo dobrze spisywał się Techmański.

Przed Wiślanką bardzo ważny mecz, ostatni w rundzie jesiennej. Podopieczni Jacka Mroza zmierzą się na własnym boisku z Pcimianką, która zajmuje w tabeli wysokie 4. miejsce. Ponadto drużyna z Pcimia nie straciła gola w lidze od 585 minut!

Orzeł Myślenice – Wiślanka Grabie 1:1 (1:0)

Bramki: Bałucki 21 – Warmuz 62

Żółte kartki (W): Kordyl (dwie), Gołda, Kacprzak.

Czerwona kartka: Kordyl (75. minuta)

Widzów: 100

Wiślanka: Techmański – Waś, Gołda, Anioł, Lebiest – Kmak (84. Gaudyn), Dziedzic, Rozwadowski (77. Kacprzak), Kordyl – Warmuz, Maśnica (78. Leśniak).