Logowanie

Aktualności

Lepszy wynik niż gra - Wiślanka wygrywa z Rokitą

• autor: redaktorwislanka, 2013-10-16 08:39

Drużyna Jacka Mroza odniosła w sobotnie popołudnie cenne zwycięstwo. Zespół z Grabia pokonał na własnym boisku Rokitę 3:1 i zachował pozycję lidera. Wygrana była w pełni zasłużona, choć to ekipa gości pierwsza zdobyła bramkę w 10. minucie.

Wiślanka Grabie - Rokita Kornatka 3:1 (2:1)

Pełna relacja z meczu -> w dalszej części artykułu

Krzysztof Zięba stracił futbolówkę na własnej połowie, z prezentu skorzystał Maciej Wyroba i płaskim strzałem zmusił do kapitulacji Łukasza Techmańskiego.

Golkiper Wiślanki w początkowej fazie meczu miał pełne ręce roboty, zwłaszcza po stałych fragmentach gry (piłkarze Rokity mieli dobre pomysły na rozegranie rzutów rożnych). Na szczęście w 17. minucie, po podaniu Grzegorza Anioła, Rafał Kmak doprowadził do wyrównania.

Zespół gospodarzy chciał jeszcze przed przerwą wyjść na prowadzenie, niestety Piotrowi Maśnicy oraz Mariuszowi Warmuzowi zabrakło precyzji przy uderzeniach z kilku metrów. Mogło się to zemścić na Wiślance w 33. minucie, kiedy to Techmański odprowadził piłkę wzrokiem po strzale z 17. metrów Adama Piwowarczyka – zabrakło dosłownie kilku centymetrów.

Wydawało się, że w pierwszej połowie kibice już nie zobaczą kolejnych bramek, jednak do akcji wkroczył… Kmak. Doświadczony napastnik został powalony przez rywala w polu karnym, a „jedenastkę” pewnie wykorzystał – odkupując winy – Zięba.

Najważniejszym momentem w drugiej części meczu było ukaranie czerwoną kartką bramkarza Rokity – Artura Kornię – za zagranie ręką na 18. metrze. Była to kuriozalna sytuacja. Warmuz otrzymał świetne podanie zza obrońców, a próbujący naprawić błąd kolegów golkiper gości… zamiast nogą lub głową, zagrał futbolówkę ręką. Po chwili z rzutu wolnego idealnie przymierzył Jakub Dziedzic i było 3:1 dla Wiślanki.

W końcówce spotkania drużyna z Grabia mogła podwyższyć prowadzenie, lecz strzały Maśnicy, Warmuza, Jakub Kolasińskiego oraz Pawła Kuka nie znalazły drogi do bramki.

Na pochwałę zasługuje Techmański, który w 78. minucie w świetnym stylu obronił uderzenie z rzutu wolnego, a następnie dobitkę rywali.

Wiślanka Grabie – Rokita Kornatka 3:1 (2:1)

Bramki: Kmak 17, Zięba 45, Dziedzic 59 – Maciej Wyroba 10

Żółte kartki (W): Anioł, Rozwadowski.

Czerwona kartka: Kornio (56. minuta).

Widzów: 100.

Wiślanka: Techmański – Waś, Anioł, Dziedzic, Domoń – Kmak (46. Kordyl), Zięba (69. Lebiest), Rozwadowski, Leśniak (85. Kolasiński) – Warmuz, Maśnica (79. Kuk).